Oświadczenie o dostępności i zgodności z WCAG.

To jest oficjalne oświadczenie o dostępności strony Smyku.pl

Wiele się mówi o jakości, a w szczególności o zasadach dostępności i użyteczności stron internetowych. Moim celem było udostępnienie tej strony w taki sposób, aby była ona dostępna dla szerokiego grona osób, które posiadają różne systemy operacyjne, różnego rodzaju przeglądarki internetowe oraz predyspozycje fizyczne.

Strona wyświetla się poprawnie na wszystkich nowoczesnych przeglądarkach. Poprawność jej wyświetlania została sprawdzona na najnowszych ich wersjach, jak również na wielu starszych.

Strona zbudowana jest w oparciu o Responsive Web Design, dzięki czemu można ją oglądać na większości urządzeń małoekranowych.

Została również zoptymalizowana by wczytywać się możliwie jak najszybciej, co także można zweryfikować na stronach

Test my site with google - poniżej 3 sekund

Deklaracja zgodności ze standardami i bezpieczeństwem

Strona jest napisana poprawnie w języku HTML5. Arkusze styli są zgodne ze specyfikacją CSS3 i poprawnie przechodzą testy walidacji. Kanał informacyjny Atom(rss) również poprawnie przechodzi test walidacji.

Jest w dużym stopniu zgodna z normą WCAG 2.0 w stopniu podwójnego A. Jest to międzynarodowy standard ISO/IEC 40500:2012 tworzenia dostępnych stron internetowych.

Strona została poprawnie oceniona na kilku portalach oraz w kilku narzędziach walidujących między innymi (strony anglojęzyczne)

Oczywiście w większości są to testy automatyczne, co zawsze daje przybliżoną ocenę. Wiele elementów związanych z dostępnością może być zmierzonych, ale wielu po prostu zmierzyć się nie da w szczególności automatem. Osobiście uważam, że większość jeśli nie wszystkie z wytycznych dotyczących dostępności stron www zostały zaimplementowane na poziomie A, w dużym stopniu na poziomie AA oraz częściowo na poziomie AAA.

Strona została poprawnie oceniona pod względem użycia bezpiecznych kolorów i zachowania odpowiedniego kontrastu narzędziem Color Contrast Analyser

Strona nie zawiera złośliwego kodu i niebezpiecznego oprogramowania. Szczegóły można sprawdzić na stronie: https://www.urlvoid.com/scan/smyku.pl/. Dodatkowo używam zaufanego certyfikatu SSL dla bezpiecznej komunikacji, między użytkownikiem, a serwerem.

Strona używa języka jQuery do ulepszeń funkcjonalnych, lecz nawet po jej wyłączeniu w przeglądarce, strona jest nadal czytelna. (treść dostępna)

Wszystkie obrazki na stronie posiadają atrybut ALT, dzięki którym użytkownik po wyłączeniu obsługi obrazów w przeglądarce lub użyciu przeglądarki tekstowej, będzie wiedział co oznaczają.

Każda strona oraz link posiada unikalny tytuł znacznik TITLE, który opisuje jego znaczenie.

Jest możliwe przejście bezpośrednio do treści dokumentu z pominięciem nawigacji na stronie poprzez użycie linku "Pomiń nawigację"

Na stronie zamieszczono mechanizm zmiany rozmiaru czcionki, dzięki któremu użytkownik może powiększyć lub zmniejszyć tekst na stronie.

Pomimo, że strona spełnia wymagania normy WCAG odnośnie kontrastu, to mimo wszystko znajduje się na niej możliwość zmiany tła i kolorystyki.

Dla lepszej dostępności i użyteczności zaprojektowano funkcje ułatwień dostępu zgrupowane pod linkiem "Opcje dostępności". Więcej informacji na temat Opcji dostępności, znajdziesz w dziale Pomoc.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka i podobne technologie. Są one mi potrzebne, aby strona mogła lepiej funkcjonować. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich gromadzenie i wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami w Twojej przeglądarce. Więcej o ciasteczkach możesz dowiedzieć się w dziale "Pomoc".

Zmień widoczność widżetów.

Ustawienia typu odtwarzacza

Ustaw w jaki sposób mają być odtwarzane utwory: